facebook pixel

אירוע השקת סיפרו של רון ארד

01אפר
0Comments

מעטפת שכבות נייר בגווני חום, שנדמה ששואבת השראתה משכבות המעטפת של מוזיאון העיצוב חולון,  היא העטיפה של ספרו החדש של רון ארד, המאגד בתוכו את מיטב הצילומים והשירטוטים שליוו את בנייתו של המוזיאון. אירוע השקת הספר חתם את ביקורו בישראל של ארד, אדריכל ומעצב תעשייתי מהמובילים בסצנת העיצוב והאדריכלות הגלובלית,  כחלק משיתוף פעולה במהלכו אירחה ויה ארקדיה את המעצב והפיקה אירוע השקה מתוקשר שכלל הרצאה של ארד וחלוקה של 500 ספרים חתומים על ידו. מיכל נוף מנהלת השיווק של קבוצת נגב הרחיבה על שיתוף הפעולה – "הספר של רון ארד הייתה הזדמנות נהדרת מבחינתנו, להזמין את האדריכל אלינו ולהשיק איתו את הספר. כמנהל שיווק אתה חייב לחשוב על תוכן מקורי ועליך לדאוג שזה יקרה רגע אחד לפני שמישהו אחר יחשוב על זה. זה לא פשוט וזה מצריך חשיבה אינסופית. להיות עם היד על הדופק. אחרי שלושה ימים עם רון ארד ואחרי שהסתיים אתמול בערב אירוע כל כך מוצלח, אני משוכנעת שזה שווה כל רגע. אנחנו עובדים מול קהל של אדריכלים ומעצבי פנים, הם רואים המון, שומעים, מוזמנים לאירועים. אם לא נביא להם ערך אמיתי לפעילות שלנו, יהיה קשה להתבדל בעיניהם וזאת אחת המשימות שלי כמנהלת שיווק".

רון ארד צילום: Andrew Meredith

רון ארד צילום: Andrew Meredith

אמש, בראשית הערב, קיבל ארד הודעה בדבר מותה הפתאומי של האדריכלית זאהה חדיד. ארד שלמד עם חדיד ונחשב למכר וותיק שלה, התקשה לקבל את הבשורה ונדמה היה שהעובדה המצמררת הזאת השפיעה עליו וחוללה סערת נפש פנימית שהוא התקשה להסוות. מותה הפתאומי הוא אכן אבידה עצומה לעולם האדריכלות וארד בחר לפתוח עת הרצאתו עם מילים לזכרה. עם ארד ערכתי ראיון טלפוני לרגל הוצאת VIA MAGAZINE שחולק במעמד האירוע לכל המשתתפים שנכחו בו. את ההשלמות ערכתי בראיון שקיימתי עמו אמש במסיבת העיתונאים שנערכה לפני האירוע. במהלך הראיון הוא התוודה בפני שעדיין לא יודע על מה הולך לדבר בהרצאה. ארד אמר שהוא יתיישב מול הקהל עם המצגת ורק אז יחליט לאן ייקח את ההרצאה שלו. כנראה שבמעמדו מותר לו להגיע לא מוכן, אולי בשל העובדה שעצם נוכחותו על הבמה היא לכשעצמה אטרקציה לא קטנה.

ספרו החדש של ארד שואב השראתו מהמעטפת של מוזיאון העיצוב חולון. צילום: Asa Bruno

ספרו החדש של ארד שואב השראתו מהמעטפת של מוזיאון העיצוב חולון. צילום: Asa Bruno

ההרצאה הכניסה את המשתתפים לנבכי מוחו של אחד מהאדריכלים ומעצבי המוצר המוערכים ביותר בעולם, כשהציגה שירטוטים וסקיצות של מיטב הפרויקטים שתכנן בעיקר לאחרונה. הוא הראה את שני הפסלים שעובד עליהם בימים אלו פסל דינאמי בכניסה לתחנת הרכבת למגיעים מפריז ללונדון והשני בחצר של הרויאל אקדמי. ארד הכניס את המשתתפים לחלק מהתהליך שמתחיל בגיבוש הקונספטואלי ומסתיימים במוצר מוגמר- אחת הדוגמאות שבחר להציג היה מזרון נטוש שנזרק בצידי הדרך, ברחוב טאגור ברמת אביב. ארד סיפר שעצר ליד המזרון, צילם אותו, נגע בו. בהמשך שירטט את המזרון, ובתום התהליך הפך המזרון הזה לספה אדומה שעיצב ארד, שתוצג בתערוכת העיצוב הקרובה במילאנו.

מוזיאון העיצוב חולון. צילום: Asa Bruno

מוזיאון העיצוב חולון. צילום: Asa Bruno

באירוע השקת הספר השתתפו מעל ל-700 אדריכלים ומעצבי פנים שקיבלו את סיפרו של ארד, חתום באופן אישי על ידי המעצב. בדיוק כמו המחשבה המקורית על יצירת שיתוף הפעולה, גם האירוע עצמו תוכנן והופק באופן מדויק, כיאה לסטנדרטים של ויה. הכל היה במידה, ממנות הגורמה המיניאטוריות ועד האלכוהול המשובח שהוגש בכוסות מעוצבות למשעי. נדמה שחשבו על הכל ולא השאירו פרט אחד ליד המקרה. ויה ארקדיה מובילה את תחום העיצוב והטרנדים בעולם עיצוב הפנים והאדריכלות ובכל פעם מחדש מוכיחה שהיא רחוקה מלעמוד במקום. מצעידה קדימה ענף שלם ומאתגרת אותו.


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 050-8090335 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ