facebook pixel

בדרך למעצמה

10מאי
0Comments

בירות הבוטיק הישראליות ישדרגו לכם את הברביקיו

בשקט בשקט, כמעט בלי ששמנו לב, הפכה ישראל בשנים האחרונות למעצמת בירות איכות. תחת כל עץ רענן נפתחים מבשלות בוטיק, בארים וחנויות מתמחות דוגמת הביר בזאר הירושלמי, Beer&Byond התל אביבי או פאב ארץ עיר שברמת החייל, ואפילו משוגעים לדבר שמכינים ואף מבקבקים בירות במטבח ביתם הפרטי פתחו לעצמם קבוצת פייסבוק (חדשות בירה ועוד דברים טובים), בה הם מחליפים רשמים, מתכונים וחוויות לגימה.

אחרי מים ותה, בירה (המבוססת על ארבעה רכיבים עיקריים בסך הכול  – לתת, מים, כשות ושמרים) היא המשקה הנפוץ בעולם ולכל אומה יש את הבירה שלה, את הרכיבים הספציפיים ואת מנהגי השתייה המקומיים. לגרמנים יש את האוקטובר-פסט ואת הBeer Gardens , האנגלים לוגמים פיינטים שלמים בפאב אחרי העבודה מדי יום, האיטלקים שותים בירה כליווי קבוע בעת אכילת פיצות ואין דרך להתחיל לתאר אפילו את מידת החשיבות שהאמריקאים מעניקים למשקה המריר והזהוב הזה. וישראל? ישראל עדיין לא נחשבת למעצמת בירה עולמית, אבל אם לשפוט על פי ההתקדמות בתחום, הן מבחינת ההיצע והן מבחינת המקצועיות של היצרנים, לצד העניין הרב והאנינות שמגלים הצרכנים, הרי שניתן לקבוע במידה רבה של וודאות שאנחנו בדרך הנכונה לשם.

אין מתאים מבירה צוננת ואיכותית ללוות את הפיקניקים, ארוחות הברביקיו והמסיבות שמזמנות לנו חגיגות  יום העצמאות הישראלי, על אחת כמה וכמה אם לוקחים בחשבון שלגולדסטאר, למכבי (יש מכבי יש חברים!) ולנשר השחורה הקלאסיות, הוותיקות והטובות נוספו עשרות מותגים מקומיים בעלי שמות מסקרנים כמו בירה 'וילדע חייע' (חיית פרא או פרא אדם ביידיש), בירות 'בזלת', 'אלכסנדר' או 'השכן'.

אז הכינו את הפותחנים ואת הכוסות ובואו להכיר חמישה מותגי בירה בוטיקיים, משובחים והכי חשוב… משלנו, תוצרת כחול לבן.

בירה 8.8 של jem's  בירה מסוג אייל (ale), כלומר, בירה המיוצרת בתהליך של תסיסה חמה. צבעה אדמוני, טעמה פירותי , מתקתק ועשיר, היא בעלת גוף "מלא" ו8.8 אחוזי אלכוהול , ומכאן שמה. זוהי הבירה הפופולארית ביותר של המבשלה הפתח תיקוואית, שנולדה תודות לתשוקה עזה ולעיקשותו של ג'רמי (המכונה ג'מס), אמריקאי לשעבר שזנח קריירה דיפלומטית משגשגת כדי להקדיש את חייו למשקה האהוב עליו, פה בישראל.

טעם פירותי ועשיר- ג'יימס 88

טעם פירותי ועשיר- ג'יימס 88

בירה 'חתול שמן' של "ביר בזאר" – בירה מסוג אייל אמריקאי עדין, קלילה וכיפית, בעלת מרירות קלה ומלווה בארומת הדרים. החתול השמן היא בעלת 5.2 אחוזי אלכוהול ונחשבת לבירה שכיף לשתות עם האוכל בשל טעמה העדין והמאוזן. הבירה קרויה על שם חתול גי'נג'י אחד, ושמן כמובן, שהיה נוהג להתיישב בקרבת דוכן הבירות והאוכל "ביר בזאר" שבשוק מחנה יהודה, ולנשנש מכל הבא ליד, בהתאם לנדיבותם של הסועדים, שלא חוסכים ממנו מטעמים.

גוף קליל ומרירות עדינה, מלווים בארומות הדרים- חתול שמן

גוף קליל ומרירות עדינה, מלווים בארומות הדרים- חתול שמן

בירה 'אמברגו' של מבשלת הרצל הירושלמית –  בירה מסוג פורטר (ז'אנר רציני ואלגנטי) בגוון חום כהה מאד, שזכתה במדליית כסף בתחרות בירות בינלאומית שהתקיימה בברלין לפני שנתיים, כבוד! לאמברגו קצף עשיר וקרמי, היא מתובלת בעלי סיגר קובניים המעניקים לה ארומות מעניינות של וניל, קפה ושוקולד והיא מכילה 6 אחוזי אלכוהול.

הבירה מתובלת בעלי סיגר קובניים- אמברגו הרצל

הבירה מתובלת בעלי סיגר קובניים- אמברגו הרצל

בירה פאמפקין של מבשלת הגליל שבקיבוץ מורן – בירה הכוללת לא פחות מדלעת אפויה ומתובלת, לפי מסורת מתכוני הדלעת של חגי נובמבר האמריקאיים. צבעה של הבירה ענברי, היא נטולת ראש קצף, טעמה מתקתק ומתובל מאד בג'ינג'ר, קינמון, ציפורן ואגוז מוסקט. זוהי ללא ספק בירה ייחודית עם טוויסט המספקת חווית שתיה בלתי שגרתית ומפתיעה. יש מי שמוכן להישבע שאין מתאים ממנה ללוות ארוחת פנקייקים!

 

במהלך השריית גרעיני הלתת הוכנסו נתכי דלעת שנאפו קודם לכן בתנור - פאמקין של גליל

במהלך השריית גרעיני הלתת הוכנסו נתכי דלעת שנאפו קודם לכן בתנור – פאמקין של גליל

בירה הופל'ה של מבשלת הגליל בקיבוץ מורן – על אף שמה השובבי, מדובר בבירה רצינית לכל דבר ועניין המשתייכת לז'אנר האייל הבהיר (pale ale), כלומר, היא מיוצרת מבישול של לתת, שעורה ושמרי בירה , בתסיסה חמה. בשונה מהאייל הכהה, האייל הבהיר, וכך גם הופל'ה, מתאפיינת בצבע ענברי- נחושתי, ברמזים של טעמים פירותיים ובמרירות גבוהה יחסית. בקיבוץ מורן שבגליל, בו מיוצרת הבירה במבשלת "מורן", יש גם פאב ביתי ונחמד, בו ניתן ללגום ולטעום מכל התוצרת המקומית. זכרו זאת בפעם הבאה שאתם נוסעים לטיול בצפון!

על אף שמה השובבי, מדובר בבירה רצינית לכל דבר ועניין המשתייכת לז'אנר האייל הבהיר- הופלה גליל

על אף שמה השובבי, מדובר בבירה רצינית לכל דבר ועניין המשתייכת לז'אנר האייל הבהיר- הופלה גליל

את הבירות הישראליות הללו ניתן להשיג ב- Beer Bazaar

את הבירות הישראליות הללו ניתן להשיג ב- Beer Bazaar

את הבירות הישראליות הללו ניתן להשיג ב- Beer Bazaar

ירושלים – עץ חיים 3, שוק מחנה יהודה // תל- אביב – רחוב ישכון שוק הכרמל

במחיר של 15 שח לבקבוק או 79 שח לשישייה


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 050-8090335 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ