facebook pixel

הפנטזיות של ניצן הורביץ

הפנטזיות של ניצן הורביץ 10
23נוב
0Comments

הניסיונות למשוך את ניצן הורביץ, מעצב פנים ואמן רב תחומי, לענות על שאלות הראיון שהכנתי, עלו בתוהו. במקומן, סחף אותי הורביץ לשיחה, לא קונוונציונאלית, שהצליחה לחדד לי את הפילוסופיה שלו ואת השקפת עולמו. ניצן הורביץ הוא הפנטזיונר הכי מחובר לקרקע שפגשתי לאחרונה. היכולת שלו לעוף לגבהים, לדמיין, ליצור, לחבר ובעיקר להתחבר, ללקוח שלו, ועם זאת להישאר צמוד לקרקע ולפרקטיקה, מציבים אותו כאחד מאדריכלי הפנים שעתידים לעשות בביצה המקומית שלנו עוד הרבה גלים.

ניצן הורביץ

ניצן הורביץ

בית פרטי בלפיד ריצוף וכלים סניטיריים: ויה ארקדיה צילום: עודד סמדר

בית פרטי בלפיד ריצוף וכלים סניטיריים: ויה ארקדיה צילום: עודד סמדר

בית פרטי בלפיד ריצוף וכלים סניטיריים: ויה ארקדיה צילום: עודד סמדר

בית פרטי בלפיד ריצוף וכלים סניטיריים: ויה ארקדיה צילום: עודד סמדר

הורביץ הוא אדריכל פנים, בוגר החוג לעיצוב תעשייתי של אסכולה. בשנים האחרונות, במקביל לתכנון ולעיצוב שמעניק לפרוייקטים פרטיים ומסחריים, משתף האדריכל, פעולה עם חברת 'בטיו'  המייצרת פרטי ריהוט לחדר האמבט. הורביץ, מתמקד בתכנון המוצר ורואה בתהליך אתגר רב. "המאס פרודקשיין מאתגר אותי מאוד. מדובר בייצור תעשייתי בהיקפים רחבים והתכנון שלי אמור לשלב בין העובדה הזאת לבין העובדה שהלקוח מחפש היום את הייחוד ואת הבידול. הוא מחפש מגע אישי ואני למעשה משלב בין השניים. זה מתאתגר בכל פעם מחדש, אבל זה הכיף."

בית טמבור

בית טמבור צילום: יח"צ

איך אתה בענייני תקציב? הרי בסוף הכל מתחיל ונגמר בכסף

"מגבלת תקציב לא משפיעה אצלי על היצירתיות. אני מאמין גדול בלהקשיב ללקוחות שלי. זה מוביל  לתוצאות הכי טובות, בין אם יש או אין מגבלת תקציב"

היכן בא הערך המוסף שלך, של ניצן הורביץ, כאמן, כבעל מקצוע?

"אני חושב שהיכולת שלי ליצור איזונים היא אחד הערכים המוספים הגבוהים שלי. לקוח שעובד איתי, נהנה מהחשיבה היצירתית שלי, מהמעוף והפנטזיה ובאותה מידה הוא מרגיש בטוח כי אני מחובר אליו מאוד. אני מקשיב לו ורואה יחד איתו את מגבלות המקום. איזונים הוא שם המשחק וזאת מיומנות מאוד שדורשת המון דיוק. לפעמים הזזה של אלמנט מסוים מנקודה A ל- B מעניקה זרימה הרמונית לבית שלם. זה בעצם מן סוג של משחק כזה שמזיזים בו חיילים, אבל זה משחק שיש בו אחריות מאוד גדולה. בסוף, אמורים לגור במקום אנשים שמנהלים שגרה מסוימת ויש לי אחריות מאוד גדולה כלפיהם. אני מאוד  לא מקובע במחשבה שלי וזה עוזר לי מאוד ועוד יותר, ללקוח שלי, שאני מתכנן לו."

בית פרטי בלפיד- שילוב בין חומרים וטקסטורות ריצוף וכלים סניטיריים: ויה ארקדיה צילום: עודד סמדר

בית פרטי בלפיד- שילוב בין חומרים וטקסטורות ריצוף וכלים סניטריים ויה ארקדיה צילום: עודד סמדר

עד כמה אתה מעורב בבחירת הסגנון העיצובי לפרויקט?

"אני לא מייצג סגנון מסוים ואני בטח לא ייקבע ללקוח שלי איזה סגנון יהיה הסגנון הדומיננטי אצלו בבית. אני כן, אדע לעשות פיוז'ן של סגנונות, המותאם לרצונות ולתשוקות של הלקוח שלי. שילוב בין סגנונות, אם הוא נעשה בטעם ובאחריות, יוצר תעודת זהות פרטית ומקורית של הטעם האישי של בני הבית. אני יכול לעצב חלל אולטרא מודרני ולשלב בו זכוכית סבתא מעוטרת בחלון. השילובים בין הסגנונות דורשים תשומת לב וראיה של מעבר, גם שלי וגם של הלקוחות שלי. השילוב חייב להיות נכון, מדויק, כזה שישדר אקלקטיות ולא ייצור תחושה של גיבוב לא מאורגן של סגנונות. לפעמים יש לקוח שמביא איתו פריט ריהוט מסוים שחשוב לו, ואני אתכנן את כל החלל סביב ובהתאם לפריט הזה"

ישנה טביעת אצבע בפרויקטים שלך?

"הסגנון שלי הוא היעדר סגנון. לא מדובר בי, מדובר בלקוחות שלי. אני פועל בהתאם לרחשי הלב שלהם. אני יכול לעצב בית מודרני מאוד לצד בית כפרי. יש בתים בהם הפיוז'ן של הסגנונות ניכר מאוד ויש כאלו שמבקשים להיצמד לסגנון אחד. אני ממציא את עצמי בכל בית מחדש. אין לי מוצר מדף שאני משכפל. כל פרויקט עובר את כל התהליך מ-0 ועד הלידה."

בית פרטי ברמת- גן- הסלון צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- הסלון צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- הסלון צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- הסלון צילום: איתי סיקולסקי

היכן עובר אצלך הגבול בין אמנות לאומנות?

"יש לי למעשה אחריות כפולה מול הלקוח שלי- אני אחראי לספק לו משהו שעונה על הטעם האישי שלו ובאותה העת שיהיה גם פרקטי ומתאים לשגרה. חשוב לי לענות על הדרישות הפונקציונאליות. בסוף מישהו אמור לגור בבית הזה וזה לא שהעיצוב לא חשוב, הוא חשוב מאוד, אבל הוא לא מנותק משגרת היומיום של הדיירים. בפרוייקטים שלי קיימת סינרגיה בין העיצוב לפונקציונאליות והסינרגיה הזאת יוצרת זרימה הרמונית."

לאדריכלים יש המון אגו. הם יוצרים וליוצרים תמיד יש ענייני אגו

"לעבוד עם לקוח זה כמו סדנא לריקוד טנגו. ובריקוד טנגו, רוקדים ביחד. אחד סומך על השני. כשיש אגו מנופח, הוא עומד בין שני הרקדנים וזה מוביל להמון מפחי נפש ותסכולים. אני מרוקן מאגו, כשמדובר בלקוחות שלי. הם סומכים עליי מאוד, כי אני מספק להם פתרונות הגיוניים לבעיות שהם מציפים. אם לקוח ירצה משהו ואני אחשוב שזה לא מתאים, אני אביע את דעתי המקצועית, אך בשום אופן לא אעמוד על רגליים אחוריות. יש פה לקוח שהיצירה המתהווה היא היצירה שלו, לא שלי. אני מאוד מכבד את הלקוח שעומד מולי."

בית פרטי ברמת- גן- שירותי אורחים צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- שירותי אורחים צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- חדר אמבט צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- חדר אמבט צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- חדר שינה צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי ברמת- גן- חדר שינה צילום: איתי סיקולסקי

מקום שהיית חוזר אליו

Eataly מסעדה איטלקית במנהטן שמשלבת חוויה קולינרית מדהימה, אווירה יוצאת דופן ועיצוב מופרע ומושקע מאוד. זאת מסעדה איטלקית הארד קור, בלב עיר האפשרויות הבלתי מוגבלות. הייתי חוזר לאכול שם.

מה מעורר בך השראה?

הכל! כל דבר יכול להעיף אותי ולפתוח אצלי את כל הערוצים.

באיזה אופן VIA מעוררת בך השראה?

"אולם התצוגה גדול, נוח שעושה וואווו רציני. עשיתי עם VIA פרויקטים בכל הרמות. יש באולם תשובה להכל."


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 03-9433455 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ