facebook pixel

התאילנדית החדשה

25ינו
0Comments

Nithan Thai  היא החדשה של נעמי הורביץ, ממוקמת ברחוב הארבעה בתל אביב ומציעה חוויה תאילנדית מסורתית. גם אם תמהרו להזמין, קחו בחשבון המתנה של 2-3 חודשים   אחרי שלמדנו להזמין סושי בעל פה, לגלגל על הלשון את כל סוגי הפסטה האפשריים, להבחין בין גבינות קשות תוצרת צרפת לבין חצי קשות תוצרת ספרד, ללפף אינג'ירה אתיופית סביב תבשילי קטניות חריפים ודפי אורז סביב ברווז פאקינזי, לטבול טורטייה בסלסה מקסיקנית ולגרגר יינות מ"העולם החדש" – כעת מגיע תורה של חוויה קולינארית חדשה ומסעירה, יוצאת דופן וחריגה בנוף המקומי, הלא היא "ניטן תאי" – המסעדה התאילנדית החדשה והמדוברת שנפתחה בתחילת החודש שעבר ברחוב הארבעה בתל אביב, שעוד בטרם נפתחה, כבר רשימת ההמתנה לשולחן בה שברה שיאים. נכון להיום, אם תרצו לסעוד במסעדה, תאלצו להתאזר בסבלנות עד אמצע מרץ, אבל אם לשפוט לפי הדיווחים הטריים של ברי מזל שהצליחו להשיג שולחן – ההמתנה משתלמת. ועוד איך.

מסעדת ניטאן טאי - חוויה תאילנדית אותנטית

מסעדת ניטאן טאי – חוויה תאילנדית אותנטית

כן הכל זהב הכל זהב

כן הכל זהב הכל זהב

הפאר התאילנדי - קווים לדמותו

הפאר התאילנדי – קווים לדמותו

כבר בשמה של המסעדה, שפירושו "אגדה תאילנדית", ניתן רמז לכך שמדובר בחוויה יוצאת מגדר הרגיל. זוהי, למעשה, האופציה היחידה והראשונה בישראל לחוות אירוח תאילנדי מלכותי ומסורתי, הרחוק מדוכני העוף-מוקפץ בבגט או הנודלס המוכרים לנו, כמרחק תל אביב מבנגקוק. כל ארוחה במסעדה כוללת מלבד התפריט המיוחד, המציע מבחר מרתק של מנות מסורתיות בפרזנטציה פיסולית המוגשות בכלים מוזהבים ומפוארים, גם מופעי שירה וריקודים פולקלוריים-ססגוניים, אירוח מרהיב ונדיב, ושירות אדיב וקשוב,  בהשראת חצר המלכות. בעלת מסעדה היא נעמי הורביץ (נאם במקור), שהגיעה לארץ לפני 20 שנה, התאהבה ונשארה, ומאז היא עומלת במרץ על הפצת התרבות התאית גם בישראל. ניטן תאי, כמובן, הוא המפעל הגדול, היקר והמרשים ביותר שלה, הגשמת חלום בכל קנה מידה. "אוכל הוא יסוד קיומי המחבר בין נפשות של רבים במדינות ותרבויות שונות" מסבירה הורביץ " לא פעם האוכל גרם לאנשים להכיר תרבות במקומות שלא הייתה בהם שפה אחידה. בילדותי, בכפר בגבול תאילנד לאוס, היו ימים בהם לא היה מספיק אוכל לכולם וכולם חלקו במה שהיה, דבר שחיבר והפך את כולנו למשפחה אחת גדולה. בסיפור האגדה, כמו גם ב-Nithan Thai  , יש לי רצון אמיתי לחבר בין אנשים, להאכיל אותם כיד המלך ".

גרנדיוזי? תלוי את מי שואלים

גרנדיוזי? תלוי את מי שואלים

איפוק? זה לא המקום

איפוק? זה לא המקום

את חלל המסעדה המרשים עיצבה האדריכלית אדית ברון, בהתאם לחלומה ולחזונה של הורביץ, המושפעים מטיוליה הרבים בעולם ומהכרתה הרבה והמעמיקה את התרבות התאילנדית. במסעדה 4 חללים מרכזיים: אולם המסעדה והאירוח הראשי, חדר VIP, הבר ואזור השירות והנוחיות. החלל הראשי שופע עבודות יד ודקורציה תאילנדית מסורתית, גופי תאורה בדמות פנסי-חג מסורתיים, מנורות קריסטלים ובמרכזו בריכת מים קטנה, שמעליה מתנוסס גונג ענק. בחלל הפרטי פרקט עץ טבעי ותקרה בוהקת וחגיגית, העשויה יריעה נמתחת ייעודית לדבר. בכל רחבי המסעדה ניתן למצוא דלתות עץ מגולפות שיובאו במיוחד מתאילנד, חלוקי נחל שחורים כפחם, אלמנטים מוזהבים וכדים מצוירים ביד– כולם אובייקטים ייחודיים, יוקרתיים ואופייניים לתרבות חצר המלוכה התאילנדית. ראויה לציון העובדה שברון, על עף הקושי לשלב בין כל כך הרבה פריטי עיצוב עשירים ומלאי עוצמה, הצליחה (באמצעות שימוש נבון , בין היתר, בזכוכית , בשילובי צבעים ובאלמנטים פלוראליים) ליצור אווירה מרשימה, יוקרתית ונעימה מאד, ללא כל תחושת גודש או עומס מיותרים. מדובר במלאכת מחשבת של חיבור בין אלמנטים רבים בצורה הרמונית ועדינה, שיותר מעושר ויוקרה, ממקדת את תשומת הלב ליופייה וייחודה של תרבות מפוארת ורבת שנים.

בואו ללמוד איך נראים החיים הטובים של התאילנדים

בואו ללמוד איך נראים החיים הטובים של התאילנדים

Nithan thai הארבעה21 תל אביב


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 050-8090335 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ