facebook pixel

והרי התחזית

12ינו
0Comments

אחד המאפיינים הבולטים של עולם העיצוב בעידן בו אנו חיים הוא חפיפה, השפעה הדדית וזליגה בין תחומי העיצוב השונים, באופן שכמעט לא מאפשר להפריד בין המגמות השולטות בתחום עיצוב הפנים, למשל, לבין אלו הקובעות סדרי יום בכל הנוגע לאופנה ואביזרים. משרדי חיזוי הטרנדים מאתרים חודשים רבים מראש תנועות, כוונות וכיוונים חדשים ברחבי העולם, מעבדים ומפרשים אותם וקובעים על פיהם את המגמות העתידיות, שמאוחר יותר תקבלנה פרשנות בדמות בגדים, מוצרים, צבעים שולטים בעיצוב פנים, מוסיקה, כלי רכב, פרסומות, כיסויים לאייפון ועוד אלפי פרטים המרכיבים את הפסיפס הקרוי החיים בעולמנו התזזיתי. מהם, אם כן, הטרנדים המובילים לשנת 2016? הנה כמה מהבולטים: סגנון אקלקטי בכל הנוגע לעיצוב פנים הבית, נמשיך ליהנות מהטרנד האקלקטי. למה ליהנות? מכיוון שזהו סגנון עיצוב המתנהג כתבשיל מבעבע המקבל בהבנה רבה כמעט כל מרכיב שנזרוק לתוכו. ככל שהעולם הופך גלובלי, שהאינטרנט הופך אותו לכפר קטן, שאנשים מטיילים לאורכו ולרוחבו ומביאים איתם מזכרות ופריטי עיצוב תרבותיים ומסורתיים ממקומות שונים, כך הערבוב העיצובי מקבל תאוצה, וזהו תהליך חזק מכל מגמה אופנתית. רהיטי איקאה חיים בשלום עם שטיחים עתיקים, קירות חשופים בסגנון תעשייתי ניצבים לבלטות מצוירות ביד ועוד אין –סוף שילובים מפתיעים ומקוריים, המאפשרים לכל אחד לתת דרור לאהבותיו האישיות.     צבעי רוז קוורץ וסרניטי מדי שנה מכריזה חברת פנטון העולמית, תאגיד ענק האחראי על קיטלוג וייצור צבעים למגוון תעשיות בעולם, על הצבעים הטרנדיים ביותר לשנה הקרובה. לפני שבועות ספורים הודיעה החברה ששנת 2016 הבאה עלינו לטובה תיצבע בעדינות רבה ב"רוז קוורץ" (ורוד בהיר) ו"סרניטי" (תכלת ענוג), שני גוונים נשיים, פסטליים ומרגיעים במיוחד, שהשפעתם היפייפיה ניכרה כבר בתצוגות האופנה של הסתיו האחרון בבירות האירופיות. סביר מאד להניח שנראה הרבה מהם בטקסטיל לבית, באריזות מוצרי קוסמטיקה וביוטי, בבגדים ואקססוריז ושיבואו לידי ביטוי מרבי בחודשי האביב והקיץ.

VOLANTE_התאמה מושלמת לתחזית פנטון להשיג בויה ארקדיה

VOLANTE_התאמה מושלמת לתחזית פנטון להשיג בויה ארקדיה

שילוב נגיעות זהב אחרי שבמשך שנים רבות הוא נחשב למוקצה, הוגדר כנובורישי ופינה את מרכז הבמה לפריטי עיצוב מינימליסטיים בגוונים מונוכרומטיים, בשנת 2016 תעמיק מגמה שכבר החלה בשנה שעברה ובמסגרתה יהיה לגיטימי לגמרי ואף רצוי לשלב בפריטים נגיעות מוזהבות – באופן מעודן ומרומז, אלגנטי ושיקי. זהו לא הזהב הכבד שצועק "אני יקר ויוקרתי", אלא שילוב הרבה יותר מתוחכם, המהווה הומאז' לתקופות רחוקות, למסורות ישנות, אם תרצו, כמו בחורה צעירה שעונדת עגילי זהב למזכרת מסבתא. אותן נגיעות מוזהבות באות לידי ביטוי בין היתר בתכשיטים עדינים, בגימורי ברזים וידיות, בקווי מתאר של כלי אוכל, בתליית מסגרות בסגנון עתיק על קירות, בהדפסים על בגדים ואפילו בכיסויים לאייפון.

Watermark ברז מוזהב תעשייתי מתוך קולקציית הברזים של אלן ויטל. להשיג בויה ארקדיה

Watermark ברז מוזהב תעשייתי מתוך קולקציית הברזים של אלן ויטל. להשיג בויה ארקדיה

אקולוגיה היום יותר מתמיד Healthy is the new wealthy – קובעת חברת חיזוי הטרנדים fjord, המוציאה לאור מדי שנה דוח מפורט המנבא , מפרט ומנמק את המגמות שיובילו את תחומי החיים השונים בשנה הקרובה. הפניה הברורה לכיוון הבריא, הידידותי לסביבה ולאדם, ממשיכה ללוות אותנו גם השנה, ותהיה לה השפעה בתחומים רבים. לצד אופנת ה farm to table והחיפוש אחר מקורות מזון מקומיים, טריים ועונתיים (שימו לב לכמות בתי העסק המציעים תבשילים ביתיים באריזות טייק אווי ולכמות המסעדות המשנות תפריט מדי עונה בהתאם לשוק!), גם בתחום העיצוב והאופנה ניכרת בהחלט עלייה במודעות לעיצוב מקומי, לבתי מלאכה קטנים, לתרבות ה- makers, שנולדה בניו יורק וצוברת תאוצה בערים נוספות בעולם. ניתן גם לקבוע שבמקביל לטרנדים המתחלפים, היום יותר מתמיד יש חשיבות ומודעות לחומרי גלם אקולוגיים, שאינם מזיקים לסביבה , לבעלי החיים או לאדם, למוצרים מתכלים וברי קיימא ולשימוש הוגן והגון במשאבים. החומרים, אם כן, טבעיים, במקרים רבים אורגניים, והצבעוניות מעוררת געגוע לטבע הפתוח והמשוחרר.

ממשיכים עם הטרנד האקולוגי. להשיג בויה ארקדיה

NEUTRA – ממשיכים עם הטרנד האקולוגי. להשיג בויה ארקדיה

NEUTRA - ממשיכים עם הטרנד האקולוגי. להשיג בויה ארקדיה

NEUTRA – ממשיכים עם הטרנד האקולוגי. להשיג בויה ארקדיה

צורות גיאומטריות על פי הסטטיסטיקות שפרסם אתר פינטרסט, לצד ספרי צביעה וצמחי-סוקולנטים, אחד הטרנדים הבולטים שמככב כבר זמן די רב וימשיך איתנו גם השנה הקרובה תהינה הצורות הגיאומטריות, שיבואו לידי ביטוי כהדפסים על חולצות ופריטי טקסטיל, כאריחי ריצוף וחיפוי סדורים היטב, כתליונים על תכשיטים, כאלמנטים גיאומטריים בעיצוב גרפי וכסידור פנים נקי-קווים של רהיטים בחללים שונים. כל אותם קווים ישרים – משולשים, מעוינים, טרפזים, מלבנים או כל צורה גיאומטרית שתרצו, לא מוגבלים להופעה בשחור לבן מווכרומטי, אלא ההיפך – ניתן יהיה לפגוש בהם בשלל צבעים, בינהם גם קווים נאוניים דקים או ורוד בהיר ותכלת ענוג (ראה צבעי פנטון). NEUTRA- שחור גיאומטרי להשיג בויה ארקדיה NEUTRA- שחור גיאומטרי להשיג בויה ארקדיה


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 050-8090335 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ