facebook pixel

טרנדולוגיה- הסמן הימני

טרנדולוגיה- הסמן הימני 3
29יול
0Comments

מי מאיתנו, ובמיוחד אדריכלים ומעצבי פנים, לא רוצה לדעת רגע אחד לפני כולם, או לפחות לפני הלקוח שעומד מולו, על הטרנדים החמים ביותר?! הטרנדולוגיה היא מקצוע ואינה תחושות בטן. היא מתבססת על מחקרים סוציולוגיים ואנתרופולוגיים, הבוחנים התנהגויות, מגמות, טעמים ודעות המתקבצים בסופו של תהליך לתמצית המהווה, את הטרנדים על פיהם אנו חיים. אין מקצועי יותר מאדריכל שמפתיע ומחדש ללקוח העומד מולו בתחום הטרנדים מעולם האופנה ועיצוב הפנים. גילוי הבנה בעולם הזה מעניק מנות די מרשימות של ערכים מוספים מקצועיים. לי אדלקורט היא חזאית הטרנדים מהמפורסמות בעולם.  Trend Union היא חברה בבעלותה, המוציאה לאור ספרי תחזיות טרנדים, שמשמשים אסטרטגים, מעצבים, אנשי שיווק ומנהלי מותג, בחברות של מיטב המותגים העולמיים, הכוללים בין השאר את ארמני, זנייה, פראדה וזארה.

לי אדלקורט צילום: יח"צ

לי אדלקורט צילום: יח"צ

ב-2011 השיקה אדלקורט את הפורום האינטראקטיבי האינטרנטי Trend Tablet ומגזין "TIME" הכתיר אותה כאחד האנשים המשפיעים בתחום האופנה. המיזם האינטראקטיבי שלה הוא למעשה רשת חברתית המסייעת להבין כיצד נוצר טרנד, איך הוא מתפתח ומתרחב וכיצד נטמע בחיי היומיום שלנו. הפעילות ברשת החברתית שיצרה אדלקורט מאפשר להבין את הקשר בין תחזיות הטרנדים שלה לבין מוצרים שאנו פוגשים ברחוב. זה יכול להיות חלק של שמלה, מכונית או קיר של בניין. אדלקורט היא גם בעלת התואר ה- Honorary Royal Designer for Industry (RDI)  שהוענק לה כהוקרה לקיריירה פורצת הדרך שלה, מטעם הפקולטה לעיצוב מלכותי בחברה המלכותית לאומנות באנגליה. מי שחפץ בתחזיות הטרנדים שעתידות לבוא, וודאי ישמח לדעת שהוצאת הספרים של אדלקורט מציגה את תחזיות הטרנדים לשנת 2016 ומוציאה לאור ספר חדש Bloom השואב את השראתו מפלאי הטבע של ברזיל. לי אדלקורט עובדת בשיתוף פעולה צמוד עם מיטב הכשרונות בתחום הסטיילינג, הצילום, האופנה וללא ספק מכתיבה את הטון באופן ברור ומעורר השראה.

בימים אלו משתפת אדלקורט פעולה עם מוזיאון העיצוב חולון, כשאצרה את תערוכת 'קיפולים- ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי' , המציגה 60 מעצבים מישראל ומהעולם המציגים עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות ביתיות. במסגרת התערוכה תוצג, לראשונה בעולם, במסגרת מוזיאונית, הקולקציה פורצת הדרך 5   123 של המעצב היפני האגדי איסי מיאקה. הקולקציה הייחודית מבוססת על בד בודד שהופך לפריט תלת מיימדי, המקופל לצורה דו מיימדית וממתין לרגע בו אנשים ילבשו אותו. אדלקורט מציינת- " אנו חברה פרומה הסובלת ממשבר סוציואקונומי מתמשך, שגורם לבני אדם להיות מרוכזים בעצמם ולהיות עסוקים בהגנה עצמית. נדמה שהגיע הזמן לפעולה מתקנת שתשקם את האריג החברתי הפרום. יצירתם של קפלים וקיפולים בחומר מובילה להתהוותן של צורות חדשות וחדות יותר, יוצרת ארכיטקטורה חדשנית במרחב החיים ומאפשרת לעצב ולתכנן עבור החברה. 'קימוטם' של רעיונות שאבד עליהם הכלח עשוי להוביל לקמטים במקרם ולהכתמת מתכות שונות כדי להעביר מסר של יופי צנוע. אנחנו מטליאים יחד פיסות בדים על מנת להעניק פן חדש לעיצוב רהיטים. סרטים מעוררים השראה ליצור מישורים ספירליים, בעוד שרקמות מעטרות את המשטחים שלנו. ליבוד וסריגה מחיים מחדש את העבר וכן גם עיצוב סדרתי של קולקציית מוצרים."

אין ספק שאדלקורט היא אחד מעמודי התווך של הכתבת הטרנדים, יצירתם והפצתם. אנו רואים בפועלה, חשיבות רבה מאין כמוה וכמי שמעניקה חשיבות גדולה מאוד להבאת הבשורה, אנו נסקור כאן בבלוג בכל פעם טרנד אחר, מהטרנדים עליהם מדברת אדלקורט.


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 050-8090335 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ