facebook pixel

משט הזהב

משט הזהב 4
08ספט
0Comments

חשבתם שיש להם הכל? עשירי תבל מנפנפים בצעצוע החדש שלהם. יאכטות פרטיות שמגשימות את כל הפנטזיות שעוד נותרו להם לא ממומשות. מחדר רחצה ב- 40 אלף מצלצלים ירוקים ועד מנחת מסוקים פרטי ומתחמי שיזוף מפנקים

מה אתם הייתם עושים אם היו לכם איזה 3 מיליארד לירות סטרלינג פנויות? איש עסקים מלאזי (אוליגרך?) החליט לפנק את עצמו ביאכטה מצופה זהב. כמה קל ש(כמעט) כל פנטזיה ניתנת למימוש. את מלאכת העיצוב הוא הפקיד בידיו של לא אחר מסטיוארט יוג' (Stuart Hughes), מעצב התכשיטים מליברפול הידוע באהבתו העזה לזהב. סטיוארט הוא גם האחראי על עיצוב אייפון מזהב טהור משובץ יהלומים בשווי סכום צנוע,של 5 מליון ליש"ט.
המעצב המוזהב, מעיד כי עבודות עיצוב מהמתכת הנוצצת אינן זרות לו, אך מעל לכל ספק עיצוב היאכטה היה אחד האתגרים היוקרתיים והמורכבים ביותר. נפשו של איש העסקים המלאזי חפצה בכלל במטוס מזהב, אך מאחר ששמע בהמלצת מומחים, כי מטוס כזה לא באמת יוכל לעזוב את הקרקע, הוא המיר את החלום המעופף באחד שיודע לשוט.
היאכטה, 'The History Supreme' באורך 30.5 מטר, ויותר ממחצית החלקים בה, מחופים זהב טהור, במשקל כולל של 100 טון מתכת צהבהבה. אם דאגתם, אתם מוזמנים להירגע, שאר האזורים לא נשארו מקופחים. כל המעקות, אזור ההסעדה והסיפון, עשויים כולם מתכות יקרות (מאוד). אזור המגורים למשל, קיבל טיפול מיוחד כשצופה כולו פלטינה.
סטיארט יוג' חי ונושם זהב. הוא מכיר את החומר כאת כף ידו ומשתעשע בו כלוליין על חבל דק במיוחד. מי שזהב עושה לו את זה יתקשה להפרד ממגוון המוצרים שמציע יוג', מפרטי ריהוט, אביזרי אופנה ועד גאדג'טים דוגמת כיסויי אייפד, MP3 ונוספים.

כיסוי זהב ויהלומים לאייפון של המעצב סטיוארט יוז'

כיסוי זהב ויהלומים לאייפון של המעצב סטיוארט יוג'

היאכטה The History Supreme בעיצובו של סטיוארט יוג' - 100 טון זהב טהור

היאכטה The History Supreme בעיצובו של סטיוארט יוג' – 100 טון זהב טהור

איש העסקים המלאזי אמנם הרשים אותנו באהבתו לזהב, אבל הוא אינו היחיד שבחר לאמץ לעצמו את הצעצוע הצף. השמנא והסלתא של איילי ההון ברחבי הגלובוס, מתהדרים בצעצועים היקרים. בין היקרות שבהן, נמנות Azzam היאכטה של השיח חאליפה איבן זיאד אל נאיין, נשיא איחוד האימרויות, שעוצבה כארמון צף, תמורת כ- 630 מיליון דולרים, Eclips של רומן אברמוביץ' הכוללת שני מנחתי מסוקים, מסעדה, מספרה ומועדון קולנוע נוצץ, בשווי כולל של לא פחות מ- 485 מיליון מצלצלים ירוקים, A השייכת לאנדריי מלניצ'נקו, אוליגרך רוסי שפינק את עצמו בנוחות עילית, כשהשקיע 40 אלף דולרים על עיצוב חדרי הרחצה וכ- 60 אלף ניירות ירקרקים נוספים השקיע האוליגרך בגרם מדרגות מעוטרות.
גם מעצבי על דוגמת רוברטו קוואלי וג'ורג'יו ארמני עיצבו לעצמם יאכטה פרטית וחברות דוגמת Benetean חברת היאכטות היוקרתית והנודעת, הבינה את הפוטנציאל הגלום תחת ידיהם של מעצבי העל, כשיצרה שיתוף פעולה עם המעצב פיליפ סטארק. בין הידוענים הנוספים החובקים ביאכטה מעוצבת נמנים פריס הילטון, קייט מוס, ג'יי זי ונוצצים וחברים אחרים.

היאכטה של רוברטו קוואלי

היאכטה של רוברטו קוואלי

היאכטה היא סמל החיים הטובים. מסיבות קוקטייל, מתחמי שיזוף מפנקים, סוויטות יוקרתיות, אזורי הסעדה מוקפדים ואפילו מחוות לאיים טרופיים, כשכולם פועלים מול הים הכחול הפתוח. מי לא יירגע כשלהקת דולפינים חייכניים מקפצת לצד ירכתי היאכטה? ובמיוחד כשהיאכטה היא היאכטה הפרטית שלך?!

יאכטה שעוצבה בהשראת אי טרופי

יאכטה שעוצבה בהשראת אי טרופי

bm-image-7074501
תכנון ועיצוב יאכטה הוא למעשה דומה מאוד שלא לומר כמעט מקביל לתכנון בית מגורים נייח. על התכנון אחראי אדריכל המתמחה בתחום, בדרך כלל, בשיתוף עם מהנדס ימי, כשתהליך הייצור עצמו מתבצע במספנה, המקבילה למעשה, לאתר הבניה. היאכטות המודרניות גרסת המילניום הנוכחי, מציעות מערכות חכמות של תקשורת, בקרה, אודיו, תאורה ואף מערכת מתוחכמת המונעת טילטולים בעת ההפלגה (אם פחדתם ממחלת ים אתם יכולים להרגע). מבחינת השימוש בחומרים, מי שיכול להרשות לעצמו, בונה את היאכטה שלו מאלומיניום ולא מפיברגלס כפי שהיה נהוג בעבר. האלומינים עמיד יותר ומשקלו הקל, חוסך אנרגיה המושקעת בהנעת כל השיט ובניודו.
תחזוקת הצעצועים האימתניים והיוקרתיים הללו מורכבת בפני עצמה. לרוב מדובר ביאכטות מאסיביות מאוד, 100 רגל ומעלה, הדורשות העסקת צוות מיוחד שיטפל בכלי השיט לאורך ההפלגה עצמה וגם בימים בהם היאכטה עוגנת במרינה.


Leave a reply:

* required
לתיאום שעת ייעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם עם אדריכל חייגו 050-8090335 או השאירו פרטים:

לתיאום פגישת ייעוץ