עמוד הבית

מגזין ויה

הטבע מטפס על הקירות

הטבע מטפס על הקירות

השילוב בין טכנולוגיה חדישה ומתקדמת לבין שחזור מסורות אומנות ויצירה מקומיות ותקופתיות הוא המפתח למוצרי החיפוי המרתקים, המעניינים, האיכותיים והחדשניים, המגיעים מדי עונה לויה ארקדיה ובהמשך- לבתים ולחללים מעוצבים ומעוררי השראה. אחד הטרנדים הבולטים והחמים ביותר בתחום הזה הוא הטרנד המטפס, בו האריחים עמם ריצפו את הרצפה, ממשיכים ומטפסים גם כחיפוי על הקיר הצמוד, ליצירת מראה המשכי.

לצד אופנות ומגמות משתנות וחולפות, אנו עדים בשנים האחרונות למגמה של חזרה למראה טבעי ואותנטי, שבא לידי ביטוי הן במלתחות האופנה המקדישות מקום של כבוד לשימוש בחומרים טבעיים והן בתחום עיצוב הבית, שם מתמקדים בחיקויים המאפשרים שילוב בין מראה אותנטי לתחזוקה פרקטית. תודות לטכנולוגיות מתקדמות ניתן להגיע היום, לרמות גבוהות, חלקן מעוררות השתאות, של חיקוי חומרי בסיס בטבע. כך, למשל, קולקציית אריחי גרניט פורצלן דמויי השיש מבית חברת fmg האיטלקית, קרויה על שם המאפיין העיקרי שלה: slabs xxxl, והיא כוללת, אריחי פורצלן המדמים אבן ושיש בגדלים יוצאי דופן – ניתן להזמין אריחים במידות של עד מטר וחצי על שלושה מטרים (!). האריחים דקים יחסית לגודלם, מלוטשים להפליא ועמידים בפני לחצים. התקנתם פשוטה וקלה וניתן להרכיבם על אריחים קיימים. הביקוש ליצירת גודל ומרחב הוא שהוביל לפיתוח אריחי הענק. באופן הזה, לאט לאט, אבל בטוח, תחום החיפויים משתנה, מתעדכן והופך לדינאמי, יצירתי ומסעיר, ומבצע ריחוק אופנתי מבלטות ה- 20 על 20.

לבטון קסם מיוחד. החומר הנוקשה והקודר זוכה לעדנה בשנים האחרונות, המתמקדת במראה החשוף והלא מלוטש שלו, בעיקר כשמדובר בסגנון התעשייתי והמודרני. הבטון הוא חומר ורסטילי ומפתיע, הלובש ופושט צורות ומרקמים ומגיש משחק קונטרסטי, בו הגסות והעידון, מהווים שחקנים ראשיים. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, המבוססות על שילוב של צמנט איכותי, מיקרו מינרלים וסיבים מיוחדים, ניתן להעניק לאריח מראה אותנטי של בטון אמיתי, בעל שונות גבוהה, בין אריח לאריח, המבליטה את חוסר האחידות הנוצר בעבודה עם החומר המקורי, ואף להעשיר אותו במראה תלת מימדי, הטבעת דוגמאות, משחקי עוביים ולהעניק לו צבעוניות כזו או אחרת.

השכלולים הטכנולוגיים לא התמקדו בבטון בלבד ומציעים חיקויים מרהיבים המדמים פרקט, אבן מחוספסת, אריחי בוץ, אריחי חימר ונוספים. האריחים עוברים שריפות וצביעות שונות המעצימות את המראה האותנטי.