עמוד הבית

מגזין ויה

כיור של המותג Cielo

בחירת כיור לחדר הרחצה

התאמת הכיורים הנכונים לחדרי הרחצה והשירותים השונים בבית זו אחת ההחלטות החשובות, המרכזיות והקשות שיש לקבל במהלך שיפוץ או בניית הבית. על אף שמדובר, לכאורה, באביזרים פונקציונאליים בלבד, שאת מרביתם לא מציגים לאורחים, אסור לשכוח שאחרי הכל, בדיוק באביזרים האלה אנחנו משתמשים מדי יום ביומו, ועל כן הם צריכים להתאים לנו כמו כפפה ליד. בנוסף, ושלא כמו רהיט או גוף תאורה, החלפת כיור זה לא עניין של מה בכך וגם העלויות לרוב די גבוהות. לכן יש להקדיש לנושא מחשבה רצינית, להתייעץ ולא לקבל החלטות פזיזות וגחמניות.

הבסיס לכל החלטה מושכלת הוא כמובן היכרות עם הנושא לעומק. בפוסט הבא נציג בפניכם מדריך קצר לתחום כיורי האמבטיה, על מנת שברגע האמת, כשתגיעו לויה ארקדיה, עם מעצב הפנים או בלעדיו, לבחור כיורים, תוכלו להתמצא קצת יותר בקלות.

תחום הכיורים לחדרי הרחצה עבר בשנים האחרונות כמה תהליכים מעניינים. ראשית, אנו עדים להופעתם של חומרים חדשים ומתקדמים כמו קוריאן ופולימרים שונים, בטון וזכוכית,  לצד החרס הקלאסי והשיש. שנית, המודעות העיצובית של הלקוחות בכל העולם עלתה פלאים, וכיום הרבה ממי שמשפץ או בונה את ביתו, מוכן לשלם סכומים לא מבוטלים עבור אביזרים, ובכללם גם הכיורים, המוסרים בשמו מסר עיצובי אישי. מגמה בולטת נוספת היא הכמיהה הכללית בעולם העיצוב למראה נקי, פשוט וסולידי, מה שלא בא, כמובן, על חשבון התחכום הטכנולוגי ואיכות המוצר.

מבחינת מבנה הכיורים והתקנתם, יש כמה סוגים עיקריים:

כיורים בהתקנה תחתונה – כיורים הנמצאים מתחת למשטח השיש או הבוצ'ר (משטח עץ מאסיבי), והתקנתם מתבצעת על ידי פעירת חור במשטח בגודל הכיור, החדרתו ואטימה מסביב עם סיליקון. החיסרון הבולט של שיטה זו הוא הלכלוך והעובש המצטברים על גבי הסיליקון והחלל התחתון שתופס הכיור (על חשבון מקום אחסון), עם זאת קיימים היום בשוק חומרים מעולים המסייעים לשמור על הניקיון לאורך זמן וביתר קלות.

כיורי משטח – מהווים חלק אינטגרלי ממשטח או מארון. לרוב הם זולים יותר ונקנים כיחידה אחת, עם הארון. זהו פתרון מצוין לדירות קטנות, לזוגות צעירים או לדירות שכורות, כשלא מעוניינים להשקיע סכום גדול.

כיורים חצי מונחים – חצי מגובהו של הכיור שקוע בתוך המשטח וחצי ממנו חשוף ומוגבה ממנו. היתרון הגדול הוא של מראה קצת יותר מתוחכם מזה של הכיור בהתקנה תחתונה, אך מאידך, מרוויחים עוד קצת חלל אחסון, בהשוואה לכיור בהתקנה תחתונה.

כיורים בהתקנה שטוחה – הנקראים גם "כיורים מונחים", כלומר, כל גוף הכיור מונח על המשטח. המראה המתקבל מאד מודרני ודקורטיבי, אך יש לשים לב לכך שהברז חייב להיות גבוה דיו , אחרת המים ישפריצו לכל הכיוונים או שבמקרים מסוימים, הברז יסתתר כולו מאחורי הכיור וכלל לא ניתן יהיה להגיע אליו.

המבחר גדול ואפילו מסחרר, וכדי לא ללכת לאיבוד כדאי לחשוב היטב על דיירי הבית, הרגלי ההיגיינה שלהם, גובהם, התדירות בה ישתמשו בכיורים השונים וכמות החפצים שיש לאחסן בארונות חדר הרחצה.

כמו בכל דבר הקשור בעולם העיצוב, גם בכיורים מופיעים מדי שנה טרנדים. לעיתים הם מאומצים על ידי קהל הלקוחות בחום ולעיתים נזנחים ונעלמים, אבל מומלץ תמיד, בטח עבור מי שרוצה להישאר מעודכן ועם היד על הדופק,  להכיר את הבולטים שבהם. למשל, כלים סניטריים במראה מאט העשויים מפולימר (סוג של פלסטיק) דמוי קוריאן. הם שיקיים מאד ובהחלט יוצאי דופן אך יש לקחת בחשבון שהתחזוקה שלהם מעט יותר מורכבת. את כיורי הבטון, לעומת זאת, המגיעים לרוב בצורת כיור מונח, קל ופשוט לתחזק ולאור העידון והגימור הנהדר שהחומר הזה מקבל בשנים האחרונות, זו אופציה אופנתית שכדאי לשים לב אליה. טרנד נוסף, ומעט מפתיע, היא העדנה שהשתלטה על הכיורים במראה שיש קרארה איטלקי, שנחשב במשך שנים לבון-טון יוקרתי, אך לאט לאט זוהרו הועם ובתקופה האחרונה, כאמור, הוא עושה קאמבק, כחלק מהקריצה שעושה כל עולם העיצוב לסגנון שאפיין את שנות השבעים.