בחירת כיור לחדר הרחצה - ויה ארקדיה | התשוקה לעיצוב הבית
עמוד הבית

מגזין ויה

NEVE

בחירת כיור לחדר הרחצה

התאמת הכיורים הנכונים לחדרי הרחצה והשירותים השונים בבית זו אחת ההחלטות החשובות, המרכזיות והקשות שיש לקבל במהלך שיפוץ או בניית הבית. על אף שמדובר, לכאורה, באביזרים פונקציונאליים בלבד, שאת מרביתם לא מציגים לאורחים, אסור לשכוח שאחרי הכל, בדיוק באביזרים האלה אנחנו משתמשים מדי יום ביומו, ועל כן הם צריכים להתאים לנו כמו כפפה ליד. בנוסף, ושלא כמו רהיט או גוף תאורה, החלפת כיור זה לא עניין של מה בכך וגם העלויות לרוב די גבוהות. לכן יש להקדיש לנושא מחשבה רצינית, להתייעץ ולא לקבל החלטות פזיזות וגחמניות.

הבסיס לכל החלטה מושכלת הוא כמובן היכרות עם הנושא לעומק. בפוסט הבא נציג בפניכם מדריך קצר לתחום כיורי האמבטיה, על מנת שברגע האמת, כשתגיעו לויה ארקדיה, עם מעצב הפנים או בלעדיו, לבחור כיורים, תוכלו להתמצא קצת יותר בקלות.

תחום הכיורים לחדרי הרחצה עבר בשנים האחרונות כמה תהליכים מעניינים. ראשית, אנו עדים להופעתם של חומרים חדשים ומתקדמים כמו קוריאן ופולימרים שונים, בטון וזכוכית,  לצד החרס הקלאסי והשיש. שנית, המודעות העיצובית של הלקוחות בכל העולם עלתה פלאים, וכיום הרבה ממי שמשפץ או בונה את ביתו, מוכן לשלם סכומים לא מבוטלים עבור אביזרים, ובכללם גם הכיורים, המוסרים בשמו מסר עיצובי אישי. מגמה בולטת נוספת היא הכמיהה הכללית בעולם העיצוב למראה נקי, פשוט וסולידי, מה שלא בא, כמובן, על חשבון התחכום הטכנולוגי ואיכות המוצר.

מבחינת מבנה הכיורים והתקנתם, יש כמה סוגים עיקריים:

כיורים בהתקנה תחתונה – כיורים הנמצאים מתחת למשטח השיש או הבוצ'ר (משטח עץ מאסיבי), והתקנתם מתבצעת על ידי פעירת חור במשטח בגודל הכיור, החדרתו ואטימה מסביב עם סיליקון. החיסרון הבולט של שיטה זו הוא הלכלוך והעובש המצטברים על גבי הסיליקון והחלל התחתון שתופס הכיור (על חשבון מקום אחסון), עם זאת קיימים היום בשוק חומרים מעולים המסייעים לשמור על הניקיון לאורך זמן וביתר קלות.

כיורי משטח – מהווים חלק אינטגרלי ממשטח או מארון. לרוב הם זולים יותר ונקנים כיחידה אחת, עם הארון. זהו פתרון מצוין לדירות קטנות, לזוגות צעירים או לדירות שכורות, כשלא מעוניינים להשקיע סכום גדול.

כיורים חצי מונחים – חצי מגובהו של הכיור שקוע בתוך המשטח וחצי ממנו חשוף ומוגבה ממנו. היתרון הגדול הוא של מראה קצת יותר מתוחכם מזה של הכיור בהתקנה תחתונה, אך מאידך, מרוויחים עוד קצת חלל אחסון, בהשוואה לכיור בהתקנה תחתונה.

כיורים בהתקנה שטוחה – הנקראים גם "כיורים מונחים", כלומר, כל גוף הכיור מונח על המשטח. המראה המתקבל מאד מודרני ודקורטיבי, אך יש לשים לב לכך שהברז חייב להיות גבוה דיו , אחרת המים ישפריצו לכל הכיוונים או שבמקרים מסוימים, הברז יסתתר כולו מאחורי הכיור וכלל לא ניתן יהיה להגיע אליו.

המבחר גדול ואפילו מסחרר, וכדי לא ללכת לאיבוד כדאי לחשוב היטב על דיירי הבית, הרגלי ההיגיינה שלהם, גובהם, התדירות בה ישתמשו בכיורים השונים וכמות החפצים שיש לאחסן בארונות חדר הרחצה.

כמו בכל דבר הקשור בעולם העיצוב, גם בכיורים מופיעים מדי שנה טרנדים. לעיתים הם מאומצים על ידי קהל הלקוחות בחום ולעיתים נזנחים ונעלמים, אבל מומלץ תמיד, בטח עבור מי שרוצה להישאר מעודכן ועם היד על הדופק,  להכיר את הבולטים שבהם. למשל, כלים סניטריים במראה מאט העשויים מפולימר (סוג של פלסטיק) דמוי קוריאן. הם שיקיים מאד ובהחלט יוצאי דופן אך יש לקחת בחשבון שהתחזוקה שלהם מעט יותר מורכבת. את כיורי הבטון, לעומת זאת, המגיעים לרוב בצורת כיור מונח, קל ופשוט לתחזק ולאור העידון והגימור הנהדר שהחומר הזה מקבל בשנים האחרונות, זו אופציה אופנתית שכדאי לשים לב אליה. טרנד נוסף, ומעט מפתיע, היא העדנה שהשתלטה על הכיורים במראה שיש קרארה איטלקי, שנחשב במשך שנים לבון-טון יוקרתי, אך לאט לאט זוהרו הועם ובתקופה האחרונה, כאמור, הוא עושה קאמבק, כחלק מהקריצה שעושה כל עולם העיצוב לסגנון שאפיין את שנות השבעים.

הסדרי נגישות ויה ארקדיה

ויה ארקדיה נוקטת את מירב המאמצים ומשקיעה משאבים רבים על מנת לספק לכל לקוחותיה שירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי. בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות תשנ"ח-1998 ולתקנות שהותקנו מכוחו, מושקעים מאמצים ומשאבים רבים בביצוע התאמות הנגישות הנדרשות שיביאו לכך שאדם עם מוגבלות יוכל לקבל את השירותים הניתנים לכלל הלקוחות, באופן עצמאי ושוויוני.

הסדרי נגישות במבנה החנות

החנות נמצאת ברחוב הלח"י 9 בבני ברק

  • חנייה במקביל למדרכה בצמוד לחנות ולחניונים הפזורים ברחוב
  • המעברים בחנות רחבים ומאפשרים מעבר נוח בתוך החלל
  • בעמדת קבלה קיימת מערכת עזר לשמיעה מסוג לולאת השראה
  • שירותי נכים בחנות לשימוש בלקוחות

שירות לקוחות נגיש

  • מוקד טלפוני נגיש– המענה הקולי הונגש כך שהמידע מועבר בקצב איטי, בשפה ברורה וללא מוסיקת רקע.
  • אמצעים ליצירת קשר– קיימים מספר אמצעים נוספים ליצירת קשר:

מענה טלפוני: 03-6142000

מענה בכתב: בצור קשר באתר (להוסיף קישור לצור קשר)

נגישות אתר האינטרנט

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים, כ- 20 עד 25 אחוזים מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מייקרוסופט.

מידע על נגישות האתר

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.

התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.

הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפן כרום.

האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.

מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולרי.

לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים לשימוש בתוכנת NVDA  העדכנית ביותר.

מסמכים או סרטוני וידאו שעלו לאתר לפני אוקטובר 2017 ייתכן שלא נגישים באופן מלא. במידה שנתקלתם במסמך כזה או בסרטון, תוכלו לפנות לרכז נגישות בויה ארקדיה ואנחנו נדאג להנגיש לכם את המידע.

בדיקות וייעוץ הנגישות בוצעו על ידי חברת A2Z נגישות ושיווק באינטרנט

דרכי פנייה לבקשות והצעות לשיפור בנושא נגישות

במידה ונתקלת בבעיה או בתקלה כלשהי בנושא הנגישות, ניתן לפנות לרכז הנגישות של החברה  ואנו נעשה כל מאמץ למצוא עבורך פתרון מתאים ולטפל בתקלה בהקדם ככל שניתן.

פרטי רכז הנגישות בקבוצת נגב

  • שם: יוסי שקואי
  • טלפון: 03-9436752
  • מקום המשרד: ראשון לציון
  • דוא”ל:  yossis@negev-new.co.il

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה ביום: 26.4.2020

היי!

מה נשמע? אנחנו כאן כדי לעזור לכם, כתבו לנו ונשמח לסייע לכם.